Irlanda mund Italinë, skualifikohet edhe Turqia

Publikuar tek: sport, më 21:57 22-06-2016 Irlanda mund Italinë, skualifikohet edhe Turqia

Bashkë me Shqipërinë, edhe Turqia është skualifikuar nga Kampionati Europian pas fitores minimale të Irlandës ndaj Italisë me një gol të vetëm në minutën e 85’.

Ndërsa Belgjika ka mundur Suedinë me rezultatitn 0-1. Turqia dhe Shqipëria janë dy ekipet e skualifikuara nga vendet e treta të grupeve. Italia, Belgjika dhe Irlanda janë kualifikuar në fazën e 1/8.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025982141494751
array(1) { ["section"]=> string(52) "irlanda-mund-italine-skualifikohet-edhe-turqia-44312" }