Ironi therëse: Spitali nuk ka anestezist, operimet kryhen për së gjalli

Publikuar tek: aktualitet, më 12:12 24-07-2017 Ironi therëse: Spitali nuk ka anestezist, operimet kryhen për së gjalli

Një qytetar denoncon mungesën e anestezistëve në spitalin rajonal të Gjirokastrës. Këtë shqetësim ai e sjell përmes një ironie therëse.

“Spitali Rajonal i Gjirokastrës nuk ka anestezist. Operimet kryhen për së gjalli. Flm”, shkruan qytetari me shpresën se dikush do e lexojë dhe do verë dorë për të ndryshuar këtë situatë alarmante që në fakt ndodh rëndomë nëpër spitalet tona ku mungojnë shpesh edhe medikamentet më elementare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074431896209717
array(1) { ["section"]=> string(75) "ironi-therese-spitali-nuk-ka-anestezist-operimet-kryhen-per-se-gjalli-87166" }