Ironia e Andi Bejtes me deklaratën e ambasadores Yuri Kim: Ka ngatërruar edhe ato femra që i kanë rrobat e banjos me flamurin amerikan

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:38 03-03-2020 Ironia e Andi Bejtes me deklaratën e ambasadores Yuri Kim: Ka ngatërruar edhe ato femra që i kanë rrobat e banjos me flamurin amerikan Meta-Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ditën e djeshme u distancua nga tubimi i thirrur nga Presidenti Meta duke shfaqur habi për faktin që në këtë manifestim ishte edhe flamuri amerikan.

‘E surprizuar të shikoja flamurin amerikane në "manifestimin" e sotëm. Për të shmangur çdo konfuzion, ne duam të sqarojmë se teksa SHBA mbështet të drejtën për të protestuar paqësisht, ne nuk kemi asnjë lidhje me "manifestimin" e sotëm", shkruajti mbrëmë Kim.

Ndërkaq, analisti Andi Bejtja ironizon duke thënë se Kim ka ngatërruar me këtë reagim edhe ato femra që rrobat e banjos i kanë me flamurin amerikan.

“Këtë punën e Juri Kim për punën e Flamurit Amerikan të valëvitur në manifestimin për Kushtetutën kur e Meta e bëri të qartë që po përshëndeste shqiptarët e ardhur nga USA vështirë ta shpjegosh.... Madje ka ngatërruar dhe shumë popull: duke filluar që nga ata që e mbajnë flamurin amerikan në ballkone dhe në ditën e hashures si dhe ato femra që i kanë rrobat e banjos me flamurin amerikan...”, shkruan Bejtja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010220050811768
array(1) { ["section"]=> string(140) "ironia-e-andi-bejtes-me-deklaraten-e-ambasadores-yuri-kim-ka-ngaterruar-edhe-ato-femra-qe-i-kane-rrobat-e-banjos-me-flamurin-amerikan-197202" }