Ironia e britanikëve: Jemi plot me refugjatë, nuk mund të pranojmë të tjerë

Publikuar tek: bota, më 15:01 03-09-2015 Ironia e britanikëve: Jemi plot me refugjatë, nuk mund të pranojmë të tjerë

“Britania është plot. Është e thjeshtë për ta parë (mjafton të shikoni fotografitë)”, kjo është ironia e “Metro” dhe mijëra qytetarëve britanikë me postimet e tyre në rrjetet sociale.

Mijëra përdorues të Twitterit kanë ironizuar indiferencën dhe mosreagmin e qeverisë britanike për krizën e emigrantëve në Europë. Fotografitë e postuara me titullin “Jemi plot. Nuk ka më vend për emigrantët” por tregojnë fusha dhe pamje nga relievi i Britanisë së Madhe, fusha të sportit të golfit si dhe toka të shumta me infrastukturë të gatshme rrugore por pa ndërtime, të gjitha të zbrazura.

ad_179734878.jpg

ad_179734863.jpg

ad_179734826.jpg

ad_179734569.jpg

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013123035430908
array(1) { ["section"]=> string(79) "ironia-e-britanikeve-jemi-plot-me-refugjate-nuk-mund-te-pranojme-te-tjere-19875" }