Ironia e Frederik Ndocit: “Ata që shkruejn nuk marr pjes në votime, s’kan votu edhe kur asht dasht”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:56 26-06-2019 Ironia e Frederik Ndocit: “Ata që shkruejn nuk marr pjes në votime, s’kan votu edhe kur asht dasht”

Këngëtari i mirënjohur shkodran Frederik Ndoci ironizon ata qytetarë që thonë se do të bojkotojnë votimet, nismë kjo e nxitur dhe përkrahur nga opozita që nuk merr pjesë në zgjedhje.

“Shumica që shkruejn nuk marr pjesë në votime, s’kan votu edhe kur asht dasht”, shkruan ai.

Më tej në një koment në rrjetet sociale, Ndoci thotë se bojkoti i zgjedhjeve është më i rëndë se shit-blerja e votës.

Prej disa ditësh, dhjetra personalitete të botës së artit në Shqipëri, i janë bashkuar nismës për bojkotimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorin.

65439731_2278266692438917_5350839736766300160_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020550966262817
array(1) { ["section"]=> string(102) "ironia-e-frederik-ndocit-ata-qe-shkruejn-nuk-marr-pjes-ne-votime-s-kan-votu-edhe-kur-asht-dasht-169875" }