Ironia e gazetarit: Nga nesër vendosni maskat, s’ka rëndësi çfarë lloj janë por mjafton ta lani në 65 gradë pas përdorimit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:42 14-10-2020 Ironia e gazetarit: Nga nesër vendosni maskat, s’ka rëndësi çfarë lloj janë por mjafton ta lani në 65 gradë pas përdorimit

Gazetari investigativ Artan Hoxha ironizon vendimin e qeverisë për vendosjen e maskës me detyrim nga dita e djeshme.

Teksa poston një kolazh fotografish me “gangsterë të maskuar”, Hoxha thotë se nuk ka rëndësi për çfarë lloj maske bëhet fjalë, por të lahet pas përdorimit në 65 gradë celcius.

Gazetari Hoxha ditët e fundit ka postuar një seri fotografish dhe video që tregojnë parcela të mëdha të mbjella me kanabis në vendin tonë.

Ja çfarë shkruan ai në rrjetet sociale:

“Mbani frymen njerëz...

Nga neser, 15 tetor 2020, qytetare, nenpunes, pensioniste,...

kriminelë, grabites, hajdutë me levë hekuri apo me kostum qeveritari, vrases me pagese apo me klering etj, keni te drejte ta vendosni masken sapo te dilni nga dera e shtepise..

Nuk ka rendesi nese e keni maske Gucci, maske pambuku, maske leshi, apo çorape grash te pershtatura si maske.

Rendesi ka, qe pas perdorimit te maskes, ta lani ne temperature 65 grade, qe te keni mundesi ta perdorni serish...

E gjithe kjo, mundesohet nen kujdesin e veçante te kryeministrit te Shqiperise, ne bashkepunim me Komitetin Teknik te Eksperteve anti-Covid-19

Kot me pyet, po takimet elektorale per zgjedhjet e 25 prillit 2021, si do t’i mbani?! Sepse me maske, mund te infiltrohen militantet e partise kundershtare dhe tu prishin takimin

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Biznes i ri në Durrës, 50 lekë për të kaluar rrugën e përmbytur nga rreshjet (Video)
»
Article Logic
Execution time: 0.013081789016724
array(1) { ["section"]=> string(127) "ironia-e-gazetarit-nga-neser-vendosni-maskat-s-ka-rendesi-cfare-lloj-jane-por-mjafton-ta-lani-ne-65-grade-pas-perdorimit-223762" }