Ironia therëse e analistit: Këto palmat e mia po thyhen nga kokrrat, s’di ç’po bëhet me ato të Ramës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:56 26-02-2018 Ironia therëse e analistit: Këto palmat e mia po thyhen nga kokrrat, s’di ç’po bëhet me ato të Ramës

Që ikën 600 mijë euro në kosh për palmat e autostradës Tiranë-Durrës, sështë më një sekret. Edhe që ato palma, u thanë mjerisht, një e nga një, nuk është më sekret.

Sakaq, në SHBA palmat po thyhen nga kokrrat.

Analisti Ilir Levonja i cili jeton në Florida por ndjek me mjaft interes ngjarjet në Shqipëri, nuk heziton të ironizojë kryeministrin Rama me historinë e palmave.

“Këto palmat e mia po thyhen nga kokrrat..., nuk e di se çfarë po bëhet me ato te Edi Ramës. Sa herë që ngre kokën lart me shkon mendja tek ato në rrugën Tiranë Durrës. Nëse kjo reforma tip gjuetie shtrigash e kalon këtë rast pa e lagur. U duhet thënë demokratëve, mbani shënim dhe investoni ca fonde për burgjet. Koha e rrotacionit afron shpejt”, shkruan Levonja.

il2.jpg

il.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Spartak Ngjela lë mënjanë politikën, poston foton e rrallë: Ka një magji që e kuptojmë vetëm ne
Revoltohet vajza e Lasgushit të madh: O qelbësirë grua, o qelbësirë burrë! Politika ka 27 vjet që gërmoi dhe nxorri tërë llumin, kurvat, spiunët, hajdutët... »
Article Logic
Execution time: 0.012316226959229
array(1) { ["section"]=> string(105) "ironia-therese-e-analistit-keto-palmat-e-mia-po-thyhen-nga-kokrrat-s-di-c-po-behet-me-ato-te-rames-111502" }