Ironia therëse e profesorit të njohur për Vangjush Dakon, e apelon me “vilën e princit në kodër” (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:48 01-05-2017 Ironia therëse e profesorit të njohur për Vangjush Dakon, e apelon me “vilën e princit në kodër” (FOTO)

Profesori dhe akademiku i njohur Artan Fuga i ka drejtuar një apel kryebashkiakut të Durrësit, si dhe instancave në varësi të këtij dikasteri.

Përmes kësaj fotoje të postuar në facebook, Fuga bën thirrje të rikonstruktohet shëtitorja e Durrësit, ndërsa ironizon situatën përmes përrallës së njohur me sirenën dhe princin e vogël.  

“Sa mirë do ishte të riparohej ky konstruksioni prej druri te shëtitorja buzë detit në Durrës! Bëjeni një sforco të vogël! Lozin çiliminjtë aty. Ulen çifte! Pushojnë pensionistë. Edhe Sirena e Vogël aty vjen kur del natën nga deti për të ëndërruar që Princi i vogël të shfaqet te dritarja e Vilës lart në kodër ta shohi sa vuan ajo e shkreta për të”, shkruan Fuga në facebook.

Profesori denoncon vazhdimisht probleme të tilla sociale, me qëllim sensibilizimin e personave përgjegjës dhe marrjen e masave konkrete. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 1 maji, foto e rrallë si festohej 70 vjet më parë nën regjimin diktatorial
Humbën jetën 2 foshnje, familjarët akuzojnë mjekët e Pediatrisë »
Article Logic
Execution time: 0.010755777359009
array(1) { ["section"]=> string(104) "ironia-therese-e-profesorit-te-njohur-per-vangjush-dakon-e-apelon-me-vilen-e-princit-ne-koder-foto-77020" }