Ironia therëse e Vasilit: Shëndetësia e këtij kryeministri të sëmurë pa shërim vdiq

Publikuar tek: politike, më 19:17 04-01-2018 Ironia therëse e Vasilit: Shëndetësia e këtij kryeministri të sëmurë pa shërim vdiq

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me gjendjen e sistemit shëndetësor në vend dhe premtim e bujshëm për “shëndetësi falas” që bëri kryeministri Rama, 5 vite më parë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, me tone të forta ironie Vasili shkruan se shëndetësia falas tashmë i përket të shkuarës.

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, shkruan ndër të tjera se e kishte paralajmëruar kryeministrin Rama lidhur me premtimin për shëndetësi falas, por që në atë kohë ai nuk e kishte dëgjuar.

“Po ky kryeministri çpo bën....apo është i aftë vetëm për dëngla me shëndetësi falas të cilën do ta bënte brënda 2017”,- shkruan Vasili ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë: 

Screenshot_7_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012120962142944
array(1) { ["section"]=> string(89) "ironia-therese-e-vasilit-shendetesia-e-ketij-kryeministri-te-semure-pa-sherim-vdiq-105428" }