Ironizoi Bashën, Rudina Hajdari i kthehet Ramës: Shkodra foli kundër krimit

Publikuar tek: barometri, më 08:13 05-09-2018 Ironizoi Bashën, Rudina Hajdari i kthehet Ramës: Shkodra foli kundër krimit

Kryeministri Rama ishte sot në familjen Karaj në Tiranë për t’u dhuruar libra dy fëmijëve të tyre.

 

Kryeministri ishte i shoqëruar nga ministrja e Arsimit Lindida Nikolla dhe drejtoresha e shkollës “Ali Demi”, Dorina Kuka.

Ndër të tjera ata ndanë me prindërit disa shqetësime, ku u ndalën së tepërmi tek përdorimi i celularëve në shkolla. Teksa fliste për këtë problem, Rama përmendi edhe djalin e tij Zahon. Në këtë rast si prind Rama u shpreh se nuk e duron dot që Zaho të përdorë celularin në shkollë, ndërsa theksoi se ai është ende i vogël.

“Prindërit kanë hallin kryesor në këtë pikë. Nëse mua shkolla më thoshte se do ia heqim celularin Zahos, ai nuk është bërë akoma për shkolla por unë do isha shumë i kënaqur. Kjo sepse është komplet jashtë kontrollit të vetes”, u shpreh Rama.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038372993469238
array(1) { ["section"]=> string(80) "ironizoi-bashen-rudina-hajdari-i-kthehet-rames-shkodra-foli-kunder-krimit-133199" }