Ironizon gazetari i njohur: Dëgjoj Peleshin dhe pyes veten ç’mendon ambasadori Lu?

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:25 01-03-2017 Ironizon gazetari i njohur: Dëgjoj Peleshin dhe pyes veten ç’mendon ambasadori Lu?

Gazetari i Abc News, Endri Xhafo ka ironizuar pas deklaratës së zv/kryeministrit Niko Peleshi se banorët e Zharrëzës do të dëmshpërblehen, si dhe do të nisë hetimi për shkaqet e lëkundjeve në këtë zonë.

Është pikërisht nisja e hetimve me të cilën ‘kapet’ Xhafo kur shkruan se: “Duke dëgjuar zv/kryeministrin Niko Peleshi, pyes veten ç’mendon ambasadori Lu?”, dhe përgjigjen e kësaj pyetje e kërkon nga Ambasada e SHBA-së në Tiranë.

Pak javë më parë, Prokuroria e Përgjithshme e Shqipërisë akuzoi ambasadorin amerikan se kishte bërë presion për mbylljen e hetimve ndaj kompanisë së naftës Bankers Petroleum.

Screenshot_27.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kristi Pinderi i vjedh sloganin Lulzim Bashës, ngjall zemërim dhe revoltë te demokratët
Ylli Ndroqi i firmos kontratën gazetarit të njohur, nga sot i bashkohet Ora News »
Article Logic
Execution time: 0.012078046798706
array(1) { ["section"]=> string(86) "ironizon-gazetari-i-njohur-degjoj-peleshin-dhe-pyes-veten-c-mendon-ambasadori-lu-70379" }