Ironizon ish-ministri: KLP dhe KLGJ si kontrolli fshatar në kohën e Enverit

Publikuar tek: politike, më 10:49 19-01-2018 Ironizon ish-ministri: KLP dhe KLGJ si kontrolli fshatar në kohën e Enverit

Ish-ministri i Drejtësisë ka irionizuar përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë të Gjyqësorit.

Sipas Ylli Manjanit ky proces ngjan si kontrolli punëtor e fshatar në kohën e Enverit, siç e quan ai.

“Kjo përzgjedhja e anëtarëve të KLGJ dhe KLP, më ngjan si kontrollit punëtor e fshatar në kohën e Enverit!

Dallimi i vetëm është emertimi i kolektivave punonjëse. Atëhere kishte Bashkime Profesionale, sot njihet si Shoqeria Civile...

Thelbi është njesoj. Kontrolli punëtor tashmë do garantojë drejtësinë popullore, që edhe Enveri vetë nuk e besonte”, shprehet Manjani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010332822799683
array(1) { ["section"]=> string(81) "ironizon-ish-ministri-klp-dhe-klgj-si-kontrolli-fshatar-ne-kohen-e-enverit-107109" }