Irritohet ministrja Mirela Kumbaro: Mjaft pra mjaft!

Publikuar tek: aktualitet, më 07:24 12-06-2015 Irritohet ministrja Mirela Kumbaro: Mjaft pra mjaft!

Mirela Kumbaro, minsitrja e Kulturës është irrituar me tekstet grafiti të studentëve në muret e Universitetit Politeknik. Ajo ju ka bërë thirrje qytearëve që të japin kontributin për mirëmbajtjen e këtij sheshi, i cili është restauruar së fundmi.

“Pasi e pastruam dhe restauruam, e hapëm sheshin Nenë Tereza peër kembesoret dhe për kenaqësinë e shëtitjes!Ky shesh, dhe çdo objekt në të është monument culture!Na ndihmoni ta mbajmë pastër! Kurseni taksat që paguani për t'i perdorur për restaurime të reja dhe jo për pastrime e stërpastrime të mermerit si të ishte pëlhura e pambaruar e Penellopes!”, shkruan Kumbaro në rrjetet sociale.

Edhe gjatë ditës së djeshme në grup pune ka pastruar shkrimet dhe postimet e ngjitura në pjesën ballore të Universitetit Politeknik të Tiranës.

Këto shkrime janë bërë në kuadër të protestave të studentëve ditët e fundit, të cilët janë kundër projektligjit për Arsimin  e Lartë.

“Dëshirojmë t'ju rikujtojmë se hapësira jonë publike do të mbetet jona edhe kur protestat mbarojnë! Ajo nuk e meriton të dhunohet!”, shkruan Kumbaro.

grafiti 2

grafiti 3

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryetari i Ballagatit në Lushnje godet banorin që i ankohej për pronën, pranga Sherbet Sharkës
Dhuna në familje problem shqetësues për shoqërinë, 4 urdhëra mbrojtje lëshohen në një ditë »
Article Logic
Execution time: 0.012481927871704
array(1) { ["section"]=> string(56) "irritohet-ministrja-mirela-kumbaro-mjaft-pra-mjaft-13350" }