Ish boksieri ekzekutohet me kallashnikov pas konfliktit për tokën (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 20:55 23-10-2020 Ish boksieri ekzekutohet me kallashnikov pas konfliktit për tokën (VIDEO) Foto-Montazh

Bota e sportit në zi. Ish ylli i Arteve Marciale miks, Shamil Abdulmuslimov është qëlluar për vdekje nga dy persona të armatosur.  

Ngjarja e rëndë është regjistruar në qytetin Khasavyurt në Dagestan. Shkak duket se është bërë një debat për çështje pronësie. 25-vjeçari Abdulmuslimov, i cili kishte një rekord prej 11 fitoresh dhe 4 humbjesh u vra me armë zjarri tip kallashnikov nga 2 persona.

Në videon e publikuar në mediat ruse shihet momenti i plotë nga sherri në lokal mes palëve. Nga të shëwnat Abdulmuslimov mori plagët e rënda duke humbur dhe jetën.  Mediat lokale i identifikuan vrasësit si Murgamudin Muradisov dhe i biri i tij të cilët u përfshinë në një përplasje të ashpër me ish-luftëtarin në një restorant.

Muradisov ishte kapur më pas në kamera që ishte kthyer i armatosur me një pushkë automatike  Saiga-12, seri e Kallashnikov. Pasi parkon makinën e tij Murgamudin shihet që hyn i tërbuar në restorantin ku qëndron Abdulmuslimov dhe hap zjarr pa paralajmerim ndaj ish-sportistit, ndërsa më tej vazhdon duke e goditur me qytën e armës shoqërues të tij. Plagë që i shkaktuar edhe vdekjen në vend.  


Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Testimi i S-400, Pentagoni paralajmëron Turqinë për ‘pasoja të rënda’
Shefi i ushtrisë ajrore zbulon ‘krimet e luftës’: Nuk kishte vend në helikopter, i burgosuri qëllohet për vdekje »
Article Logic
Execution time: 0.01070499420166
array(1) { ["section"]=> string(78) "ish-boksieri-ekzekutohet-me-kallashnikov-pas-konfliktit-per-token-video-224923" }