Ish-deputeti me maskë oksigjeni, operacion në Itali, e shoqja bën ‘për një lek’ mjekësinë shqiptare

Publikuar tek: aktualitet, më 12:44 14-01-2020 Ish-deputeti me maskë oksigjeni, operacion në Itali, e shoqja bën ‘për një lek’ mjekësinë shqiptare Eduart Ndocaj me maske oksigjeni

Eduart Ndocaj, ish- deputeti i qarkut të Lezhës është operuar ditën e sotme në spitalin 'Morciano di Romagna' në Itali.

Lajmin e ka publikuar bashkëshortja e tij në facebook . Ajo tregon se operacioni doli me sukses dhe në operacion morën pjesë edhe mjekë shqiptarë.  Valentina ndërkaq, nuk lë pa kritikuar faktin që mjekëve shqiptarë nuk u jepet mundësia të bëjnë punën siç duhet në vendin e tyre.

Edhe pse me një shqipe “të çalë”, mesazhi i Valentinës, gruas së ish-deputetit Ndocaj, është ky:

“Finalmente e andato tutto bene .Tu sei il mio ti amo.Nje Falenderim te veqant per doktorin shqiptar qe mori pjes ne operazionin te bashortit tim ketu ne Morciano di Romagna po e them me keqardhje per vendin tim , si nuk ju jepet mundesia dhe kushtet doktorarave qe te zotrojn punen e tyre ne vendlindje . Jan aq te zot mjeket ton neper bot se i jepet mundesia te zoteroje punen dhe te vlersohet Se per mjeksi qe ka ngelur ne shqiperia ja kalon afrikes zot ndimoj shqipetaret kudo se ndodhen”.
Screenshot_4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099592208862305
array(1) { ["section"]=> string(102) "ish-deputeti-me-maske-oksigjeni-operacion-ne-itali-e-shoqja-ben-per-nje-lek-mjekesine-shqiptare-192015" }