Ish-deputeti publikon VIDEON: Si i zë pritë, i arreston dhe i dhunon policia protestuesit

Publikuar tek: politike, më 15:26 14-04-2019 Ish-deputeti publikon VIDEON: Si i zë pritë, i arreston dhe i dhunon policia protestuesit

Ish-deputeti demokrat Luçiano Boçi ka publikuar një video në Facebook dhe ka ngritur akuza ndaj policisë.

Në video shihen disa policë duke arrestuar disa qytetarë, ndërkohë që Boçi pretendon se policia i ka zënë pritë protestuesve të thjeshtë dhe i ka dhunuar.

'Ja si i gjuan policia e famshme politike e Ramës, qytetarët e thjeshtë protestues.
Natën, befasisht, prapa krahëve.
Pa asnjë urdhër ligjor.
I zë pritë e i arreston dhe i dhunon.
Lepe peqe para krimit dhe agresive deri në absurditet me qytetarët që kërkojnë të drejtat, që mbrojnë shtëpitë e kërkojnë sigurinë e së ardhmes.
Regjimin e kemi nëpër këmbë.
Duhet ta shkelim e ta rrëzojmë!', shkruan ish-deputeti.

cgjhdh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065689086914062
array(1) { ["section"]=> string(94) "ish-deputeti-publikon-videon-si-i-ze-prite-i-arreston-dhe-i-dhunon-policia-protestuesit-160406" }