Ish-deputeti shpërthen ndaj Ramës: Natën e Kadrit përmenden Sure nga Kur'ani, jo helm nga 'Kurbani'

Publikuar tek: politike, më 22:17 31-05-2019 Ish-deputeti shpërthen ndaj Ramës: Natën e Kadrit përmenden Sure nga Kur'ani, jo helm nga 'Kurbani'

Në kuadër të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryeministri Edi Rama ka shtruar një darkë iftari në ambientet e kryeministrisë.

Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë nuk ka kursyer edhe mesazhet politike.

Menjëherë pas kësaj ka reaguar i ish-deputetit i PD-së, Gent Strazimiri.

Ai ka postuar një foto të Ramës, teksa kalon mbi vendin e faljes së besimtarëve dhe e shoqëron me shkrimin: ‘Natën e Kadrit përmenden Sure nga Kur'ani, jo helm nga "Kurbani", o halabak pa fe' e pa atdhe!’.

Screenshot_8.png

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075170993804932
array(1) { ["section"]=> string(102) "ish-deputeti-shperthen-ndaj-rames-naten-e-kadrit-permenden-sure-nga-kur-ani-jo-helm-nga-kurbani-166471" }