Ish-drejtoresha e burgut të grave për pronaren që i rrëmbeu pistoletën grabitësit në Elbasan: Do e propozoja për dekorim

Publikuar tek: aktualitet, më 13:16 18-02-2020 Ish-drejtoresha e burgut të grave për pronaren që i rrëmbeu pistoletën grabitësit në Elbasan: Do e propozoja për dekorim Shkeputur nga video

Xhoi Jakaj, ish drejtoresha e burgut të grave, thotë se nëse sot do të ishte në një pozicion shtetëror, gruan e cila i rrëmbeu pistoletën grabitësit në Elbasan do e propozonte për dekorim.

 

“Shqipëria ke gra trime, punëtore, te bukura, të afta, tê zonjat të zgjuara dhe sy patrembur si zonja që i rrembeu hajdutit armën në argjendari, as në filma nuk e shikon një skene aq perfekte.

Ndaj ftoj regjizorët Shqiptarë të realizojnë një film sepse ajo grua ka bërë njê heroizëm të pashoq... një grua e tillë me një qetësi absolute ka aftësi të drejtojë policinë e shtetit ose togën që merret me KÇK - të,

Po të isha në një pozicion shtetëror sot atë do e propozoja për dekorim në aftësi të rralla dhe përballje me hajdutin një moment aq të rrezikshëm për jetën.

Gratë shqiptare janë Bisha të forces dhe mendjes... rrofshin gratë e ketij vendi”, shkruan Xhoi Jakaj.

Astrit Thaçi, grabitësi i argjendarisë në lagjen “Aqif Pasha” në Elbasan la pistoletën mbi banakk por pronarja e guximshme dhe gjaftohtë i rrëmbeu pistoletën dhe ia futi vrapit.

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089921951293945
array(1) { ["section"]=> string(126) "ish-drejtoresha-e-burgut-te-grave-per-pronaren-qe-i-rrembeu-pistoleten-grabitesit-ne-elbasan-do-e-propozoja-per-dekorim-195617" }