Ish drejtori i arrestuar i ZRPP, kandidat për deputet i PS

Publikuar tek: aktualitet, më 11:24 18-09-2015 Ish drejtori i arrestuar i ZRPP, kandidat për deputet i PS Mentor Tola, ish drejtor i ZRPP

Drejtori i Zyrës së  Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Mentor Tola është arrestuar mëngjesin e sotëm nën akuzën e shpërdorimit të detyrës,  nga finalizimi i operacionit “Konçensioni”.

Tola mësohet se ka qenë në listën e deputetëve të PS, i trembëdhjeti.  Ish drejtori u arrestua bashkë me inxhinjerin dhe juristen e ZRPP.

“Këta shtetas, u arrestuan nga efektivat e policisë, pasi gjatë muajit shkurt 2015, në bashkëpunim me njëri­tjetrin dhe në mënyrë të kundraligjshme kanë falsifikuar dokumentet zyrtare dhe i kanë dhënë dokumenta pronësie me konçesion një firme private, duke bërë tjetërsimin e pronave të banorëve të fshatit Muriqan Elbasan, të cilët e kanë përfituar me Ligjin Nr.7501 viti 2001”, thuhet në deklaratën e policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rikthehet e penduar në shtëpi Orialda Kajtazi: U kam kërkuar prindërve me përgjërim të më falin
Drogë në Poliçan, arrestohet vëllai i kryebashkiakut Zotkaj »
Article Logic
Execution time: 0.011067867279053
array(1) { ["section"]=> string(63) "ish-drejtori-i-arrestuar-i-zrpp-kandidat-per-deputet-i-ps-21083" }