Ish-drejtori i “News24” tregon bisedën private me Ramën “që dridhej i tëri”: Eni do pyesë ç’a i do by**

Publikuar tek: aktualitet, më 17:06 22-03-2017 Ish-drejtori i “News24” tregon bisedën private me Ramën “që dridhej i tëri”: Eni do pyesë ç’a i do by**

Ish drejtori i News24 Kasem Hysenbelli, ka reaguar me një status duke treguar një episod me Kryeministri Edi Rama para se ai të futej në një nga intervistat e zakonshme në Studio e Hapur të Eni Vasilit. Hysenbelli rrëfen të martën e 13 janarit të një viti më parë sesi Rama kishte ardhur me vonesë në emision dhe ishte duke ngrënë një mandarinë.

“- Mos e ofendo Enin si herën e pare’- i thashë Ramës.

‘- Jo - tha - por Eni duhet të më ndjek mua dhe mos e humb fillin e mendimeve të mia, ti mbahet e qëndroje pyetjes’. ‘

‘- Ajo do të ofendojë - i thashë - në rast se ti e ofendon’.

‘- Kasem të lutem mos më bej presion’, Dhe dridhej i teri i hallakatur.

‘- Okay - thashë - Eni do të pyesë çfarë i do bytha dhe do përgjigjesh si të dojë trapi’.

‘- Ok Kasëm –tha’”, rrëfen ish drejtori i News24 duke lënë të kuptohet se që pas ikjes së tij nga News24 gjërat kanë ndryshuar të tashmë ashtu si edhe në rastin e mbrëmshëm, duket se Eni Vasili tashmë pyet vetëm çfarë i do trapi Kryeministrit Edi Rama.

Postimi i plotë i ish-drejtorit të News24 Kasem Hysenbellit

Ne fakt duke pare kete video me Eni Vasilin mu kujtua episodi ate nate ,pasi isha prezent:

Erdhi ne televizion pak me vonese. Une po e prisja jashte ne oborr. Kur zbriti nga makina ju drejtova:

-Mireseerdhe shoku Edvin.

-Mirese te gjeta shoku Kasem

Jemi me vonese, skemi kohe te ngjitemi ne zyre dhe grimin do e bejme ne studio-i thash une.

-Okay -tha -po do Pak mandarine?Kish nje mandarine te qruar ne dore dhe po hante prej saj.

-Jo flm- i thash-por vazhdojme direkt ne studio.

Po i bie shume shkurt se ka shume episode.Shkuam direkt ne studio dhe u ul ne vendin qe ulen te ftuarit. Nxori disa letra mbi tavoline dhe po i hapte ti kish para syve.

-Mos e ofendo Enin si heren e pare -i thash Rames.

-Jo -tha-por Eni duhet te me ndjek mua dhe mos e humb fillin e mendimeve te mia,ti mbahet e qendroje pyetjes.

Ajo do te ofendoj-i thash-ne rast se ti e ofendon.

-Kasem-me tha-te lutem mos me bej presion -dhe dridhej i teri i hallakatur.

-Okay -thash-Eni do te pyes cfare i do bytha dhe do pergjigjesh si te dojë trapi.

-Ok Kasem-tha

Kjo ishte biseda qe beme dhe ne fund Enit i puthi doren...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Republikanët i dhuruan Putinit fitoren e madhe propagandistike me sulmet ndaj Soros”
Skandali / Gjyqtari i Vlorës u pagua 47 mijë dollarë nga familja Balili »
Article Logic
Execution time: 0.011282920837402
array(1) { ["section"]=> string(101) "ish-drejtori-i-news24-tregon-biseden-private-me-ramen-qe-dridhej-i-teri-eni-do-pyes-c-a-i-do-by-72799" }