Ish-drejtori në ministrinë e Saimir Tahirit nxjerr “bllof” shumë politikanë me këtë video dhe zbulon instiktin e ish-ministrit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:07 06-07-2017 Ish-drejtori në ministrinë e Saimir Tahirit nxjerr “bllof” shumë politikanë me këtë video dhe zbulon instiktin e ish-ministrit

Loran Sevi ish- Drejtor i Planifikimit Strategjik në Ministrinë e Brendshme kur kjo e fundit drejtohej nga Saimir Tahiri, sot pasi PS fitoi bindshëm zgjedhjet e 25 qershorit publikon videon kur ish-ministri parashikoi fitoren.

Sevi shkruan se “kur u artikulua per here te pare koalicioni fitues, ai me shqipetaret....atehere kur askush se besonte, atehere kur shume prisnin nje "Po" nga LSI, disa te tjere qe ne zgjedhje te shkohej pa opoziten dhe te tjere akoma qe Cadra do te bente Lulin kryeminister...por ja ku jemi sot...4 muaj me pas”.

Sakaq krahas videos së publikuar Sevi shkruan se Tahiri ka një instikt fituesi, nuhati fitoren ndryshe nga shumica e politikanëve dhe aktorëve të ndryshëm të shoqërisë të cilët nuk prisnin që PS të dilte forcë e parë e vetme. /Newsbomb.al/

Postimi i Loran Sevit:

Atehere kur u artikulua per here te pare koalicioni fitues, ai me shqipetaret....atehere kur askush se besonte, atehere kur shume prisnin nje "Po" nga LSI, disa te tjere qe ne zgjedhje te shkohej pa opoziten dhe te tjere akoma qe Cadra do te bente Lulin kryeminister...por ja ku jemi sot...4 muaj me pas. Koalicioni me shqipetaret ishte fitues ne cdo cep te Shqiperise...nuk kishte asnje dyshim. #pershqiperineqeduam #nuhatjepolitke #leadership #instiktfituesi #saimirtahiri

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022361993789673
array(1) { ["section"]=> string(130) "ish-drejtori-ne-ministrine-e-saimir-tahirit-nxjerr-bllof-shume-politikane-me-kete-video-dhe-zbulon-instiktin-e-ish-ministrit-85281" }