Ish-eurodeputetja Doris Pack përshëndet dorëheqjen e Haradinajt: Vendim që nuk e prisja, por i duhuri

Publikuar tek: rajon, më 20:02 19-07-2019 Ish-eurodeputetja Doris Pack përshëndet dorëheqjen e Haradinajt: Vendim që nuk e prisja, por i duhuri Ish-eurodeputetja Doris Pack

Ish-eurodeputetja Doris Pack përshëndet vendimin e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj për dhënien e dorëheqjes së parevokueshme nga posti.

Duke shpërndarë lajmin për Haradinajn në Twitter, Pack shkruan se se ai është një vendim i duhur por që ajo nuk e priste ndaj i shpreh dhe respektin e saj për aktin e kryeministrit.

'Ky është një vendim i duhur, që unë nuk e prisja. Respekt', shkruan ish-eurodeputetja Pack.

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe dorëheqjen e parevokueshme nga posti ditën e sotme pasi ka marrë një ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë për tu intervistuar për periudhën e luftës në Kosovë.

Reagimet në mështetje të Haradinajt kanë qenë të shumta, ndërsa në masë në rrejtet sociale ai është përshëndetur nga gjithë shqiptarët të cilët e quajnë Komandant.

67597425_892921981040698_3018568612664311808_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05023193359375
array(1) { ["section"]=> string(106) "ish-eurodeputetja-doris-pack-pershendet-doreheqjen-e-haradinajt-vendim-qe-nuk-e-prisja-por-i-duhuri-172714" }