Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës publikon foton e martesës dhe flet troç: Isha e virgjër, më dhanë një burrë të huaj

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:48 05-06-2017 Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës publikon foton e martesës dhe flet troç: Isha e virgjër, më dhanë një burrë të huaj

Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Sadije Berisha publikon një foto të hershme. Sadija nxjerr nga arkivat foton nga martesa e saj e parë, kur ishte vetëm 20 vjeçe, shkruan newsbomb.al.

“Nëna ime vetëm më dha disa fotografi shumë të vjetra. Pas në kujtesë...

Kjo është ajo foto nga një martesë tradicionale, “me shkuesi” (myslimano-shqiptare). Isha 20 vjeç, e virgjër me flokë të gjatë (nuk më lejohej t'i prisja). Flokët e mi kanë arritur deri në gjunjë në moshën 20 vjeçare..

Është fotoja e parë që kushëriri im Fadil Berisha më shkrepi.

Atë kohë m’u dha për burrë tërësisht një i huaj. Buzëqeshja në martesën tënde  nuk ishte e lejuar (për nusen), por megjithatë .... në rrethana të tilla ... kush do të donte?", shkruan Sadija, raporton newsbomb.al.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070559978485107
array(1) { ["section"]=> string(118) "ish-gruaja-e-shkelzen-berishes-publikon-foton-e-marteses-dhe-flet-troc-isha-e-virgjer-me-dhane-nje-burre-te-huaj-81264" }