Ish-kryebashkiaku shokon opinionin: Kam vrarë gruan time

Publikuar tek: bota, më 21:44 31-05-2019 Ish-kryebashkiaku shokon opinionin: Kam vrarë gruan time

Ish-kryebashkiaku i Teheranit Mohammad Ali Najafi ka shkokuar opinionin publik inranian me deklaratën e dhënë për televizionin shtetëror vendas.

Të martën në mbrëmje Najafi ka rrëfyer se kishte vrarë bashkëshorten e tij 35 vjeçare Mitra Ostad, një natë më parë. Politikani 67 vjeçar ka treguar se kishte dashur ta trembte bashkëshorten e tij që ajo t'i jepte divorcin.

Mirëpo siç ka treguar vetë ai, bashkëshortja sapo e kishte parë me armë në dorë, i ishte hedhur përsipër dhe gjatë përleshjes arma ishte shkrepur aksidentalisht. Rrëfimi i dramatik dhe televiziv i Najafit ka skandalizuar iranianët, të cilët kanë kritikuar gjatë trajtimin preferencial të dhënë zyrtarëve të qeverisë në çështje përpara ligjit, shkruan Washington Post.

'Ne patëm një debat dhe më pas i tregova armën për ta trembur ndërsa ajo ishte duke u përgatitur për të bërë banjë', tha ish-kryebashkiaku Najafi, ndërsa shtoi 'Ajo në panik më sulmoi mua dhe donte të më merrte armën dhe ajo pastaj gabimisht u shkrep.'

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012300968170166
array(1) { ["section"]=> string(62) "ish-kryebashkiaku-shokon-opinionin-kam-vrare-gruan-time-166468" }