Ish-kryeministri Berisha bën deklaratën e fortë për ngjarjen e 21 janarit: Edi Rama meriton burg të përjetshëm

Publikuar tek: politike, më 21:52 21-01-2021 Ish-kryeministri Berisha bën deklaratën e fortë për ngjarjen e 21 janarit: Edi Rama meriton burg të përjetshëm Sali Berisha

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha u shpreh se nisja e hetimeve të ngjarjes së 21 janarit 2011 po bëhet nga kryeministri aktual Edi Rama për të 'fituar' pikë në prag të zgjedhjeve të 25 prillit.  

Në lidhje Skype me 'Syri.tv', Berisha lëshoi akuza të forta për Ramën, për të cilin tha se meriton dënim me burgim të përjetshëm për shkak të organizimit të grushtit të shtetit dhe sulmit ndaj qeverisë në atë ngjarje të 10 viteve më parë.

"Çfarë ka pasur Berisha për të dëshmuar, i ka dëshmuar. Kjo është një farsë elektorale e Edi Ramës, që nuk u kujtua tetë vite për hetim, por e la tani dy muaj para zgjedhjeve. Sikundër kaloi një ligj për t’i bërë dëshmorë një vit më parë dhe ua dha certifikatën dy muaj para zgjedhjeve,” tha Berisha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bledi Çuçi: Posti i ri më ka ‘burgosur’, drekën e ha në zyrë, për darkë nuk dal
»
Article Logic
Execution time: 0.013756990432739
array(1) { ["section"]=> string(116) "ish-kryeministri-berisha-ben-deklaraten-e-forte-per-ngjarjen-e-21-janarit-edi-rama-meriton-burg-te-perjetshem-235910" }