Ish kryeministri i PS, apel kolegëve: Le ta lemë Metën të shkruajë teatrin e tij presidencial deri në fund  

Publikuar tek: aktualitet, më 11:30 13-06-2019 Ish kryeministri i PS, apel kolegëve: Le ta lemë Metën të shkruajë teatrin e tij presidencial deri në fund  

Ish kryeministri i PS, Bashkim Fino gjatë fjalës së tij në Kuvend, tha se Meta sot po kërcënon se nëse PD e LSI nuk hyjnë në zgjedhje, atëherë ka luftë. 

Fino i bëri apel kolegëve, duke i kërkuar atyre të mos shkarkojnë Metën por ta lenë të shkruajë teatrin presidencial deri ne fund.

'Shumë prej nesh do donim ta shkarkonim sot Metën. Por unë sot them se gabimi që kemi bërë dikur nuk mund ta thellojmë duke e shakruar.

Le ta lemë të përfundojë teatrin e tij dhe teatrin presidencial. Në duhet ta lëmë që skenën ta luajë nga zyra e presidentit', u shpreh Fino nga foltorja e Kuvendit.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026351928710938
array(1) { ["section"]=> string(111) "ish-kryeministri-i-ps-apel-kolegeve-le-ta-leme-meten-te-shkruaje-teatrin-e-tij-presidencial-deri-ne-fund-168053" }