Ish-lojtari i Interit pranë Partizanit, gati kontrata për mesfushorin e ri

Publikuar tek: sport, më 21:56 05-02-2016 Ish-lojtari i Interit pranë Partizanit, gati kontrata për mesfushorin e ri

Klubi i Partizanit është pranë marrëveshjes me ish-lojtarin e Interit, Gabi Mudingai. Sipas portali të njohur “transfermarkt”, mesfushori 34-vjeçar pritet të firmosë me “demat e kuq” në Superligën shqiptare.

Ajo që duket se e lehtëson kalimin e tij te Partizani është se mesfushori ndodhet aktualisht i lirë dhe klubi mund të përdorë skemën e federimit pranë Partizanit B dhe më pas të bëhet kalimi me skuadrën e parë, trasnmeton Panorama Sport.

Tentativa e Partizanit për të afruar një tjetër lojtar të huaj pranë, vijen pas zyrtarimit të bërë një ditë më parë me sulmuesin argjentians, 22-vjeçarin Fderico Nicolas Hberkorn.

Ndërkaq, partizani pritet të firmosë një marrëveshje edhe me Paskuale Foxhian. Ky i fundit është një mesfushor 31-vjeçar që ka luajtur më parë te Lacio.

Gabi Mudingai

Mosha: 34 vjeç

Shtetësia: Belge

Kombësia: (Kongo)

Gjatësia: 1.80 m

Data e lindjes: 1 tetor, 1981

Vendlindja: Kinshasa

Pozicioni: Mesfushor 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.061739921569824
array(1) { ["section"]=> string(79) "ish-lojtari-i-interit-prane-partizanit-gati-kontrata-per-mesfushorin-e-ri-31859" }