Ish-ministri bën deklaratën e fortë: Korrupsioni ndodh në sallën e qeverisë, jashtë saj ndahen BAKSHISHE

Publikuar tek: politike, më 22:29 29-05-2018 Ish-ministri bën deklaratën e fortë: Korrupsioni ndodh në sallën e qeverisë, jashtë saj ndahen BAKSHISHE Kabineti qeveritar

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i ftuar në emisionin “Opinion”, teksa po diksutohej për politikanët më të pasur në Shqipëri, hodhi dhe një akuzë të fortë kundrejt qeverisë.

Sipas Manjanit, nëse populli shqiptar do të ketë veting të drejtë, duhet të nisë që nga pasuria e deputetëve, pasi sipas tij, shumica nuk i kanë fituar në mënyrë të drejtë. “Korrupsioni ndodh në sallën e qeverisë, jashtë sallës ndahet bakshish, qeveria administron paratë publike dhe interest publikë”- u shpreh Manjani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023393154144287
array(1) { ["section"]=> string(109) "ish-ministri-ben-deklaraten-e-forte-korrupsioni-ndodh-ne-sallen-e-qeverise-jashte-saj-ndahen-bakshishe-122571" }