Ish ministri Genc Ruli thirret për të dëshmuar në Prokurori

Publikuar tek: politike, më 19:07 06-02-2018 Ish ministri Genc Ruli thirret për të dëshmuar në Prokurori

Ish ministri i Ekonomisë dhe Bujqësisë gjatë qeverisjes Berisha, Genc Ruli është thirrur për të dëshmuar në Prokurori për aferën e CEZ-it.

Mësohet se Ruli do të pyetet si person që ka dijeni për privatizimin e CEZ-it.

Më herët prokuroria ka marrë në pyetje djalin e ish kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berishën, si dhe ka dërguar letërporosi në Francë, ku është i regjistruar me banim shtetasi Nuel Kalaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0052950382232666
array(1) { ["section"]=> string(66) "ish-ministri-genc-ruli-thirret-per-te-deshmuar-ne-prokurori-109357" }