Ish-ministri i regjimit komunist shokon me deklaratën: Plumbin në ballë Agron Tufës do ja jepja vetë

Publikuar tek: aktualitet, më 21:26 08-12-2019 Ish-ministri i regjimit komunist shokon me deklaratën: Plumbin në ballë Agron Tufës do ja jepja vetë Ish ministri i regjimit komunist, Osman Murati dhe shkrimtari Agron Tufa

Ish- Kryetari i Inspektimit të Shtetit dhe ish ministri i Tregtisë së Brendshme gjatë regjimit komunist, Osman Murati, ka shokuar me deklaratën e tij ndaj ish kryetarit të Institutit të Studimit të Krimeve të Komunizmit (ISKK), Agron Tufës.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Osman Murati e ka cilësuar bajgë Agron Tufën dhe ka shkruar se nëse Tufa do të procedohej për krimin  e akuzës që i ka bërë heronjve dhe dëshmorëve të luftës nacional-çlirmitare dhe gjykata do ta dënonte me vdekje, atëherë vetë ai do të propozohej që t’ia jepte plumbin kokës.

Postimi i plotë:

muratitit.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075039863586426
array(1) { ["section"]=> string(106) "ish-ministri-i-regjimit-komunist-shokon-me-deklaraten-plumbin-ne-balle-agron-tufes-do-ja-jepja-vete-188798" }