Ish-ministri i Shëndetësisë tregon nëse do të ketë apo jo një mbyllje të përgjithshme të shkollave

Publikuar tek: aktualitet, më 23:20 25-11-2020 Ish-ministri i Shëndetësisë tregon nëse do të ketë apo jo një mbyllje të përgjithshme të shkollave Gjergji Koja

Pas vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë për një mbyllje të pjesshme të shkollave, duke kombinuar mësimin online me atë fizik, një debat i gjerë ka nisur nëpër studio televizive dhe mbarë opinionin publik.

I ftuar në “open” ish-ministri i Shëndetësisë, Gjergji Koja tha se ka PD po bën politikë me pandeminë dhe se shkollat nuk do mbyllen.

“PD po e përdor si sport Covidin. Po e përdor politikisht pandeminë dhe kjo ndodh vetëm në vendin tonë. Të mos keqkuptohemi. Nuk ka mbyllje të shkollave. Mësimi do vazhdojë por do të jetë i alternuar. Një herë fizik në shkolla dhe një herë online”- tha Koja.

  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Krimi i organizuar kontrollon 40% të tregut’, Ngjela: Qeveria s’po bën studime! Mund të humbasim dhe ekonominë dhe shëndetësinë
Maqedonia e Veriut shënon rekordin e të vdekurve nga Covid-i, 1.288 të infektuar të rinj (SHIFRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.013068914413452
array(1) { ["section"]=> string(105) "ish-ministri-i-shendetesise-tregon-nese-do-te-kete-apo-jo-nje-mbyllje-te-pergjithshme-te-shkollave-229134" }