Ish-ministri jep alarmin urgjent: Parku Kombëtar në Karavasta në rrezik, ky projekt duhet të ndryshojë!!! (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:12 23-03-2017 Ish-ministri jep alarmin urgjent: Parku Kombëtar në Karavasta në rrezik, ky projekt duhet të ndryshojë!!! (FOTO)

Ish-ministri i Mjedisit, Taulant Bino ka ngritur shqetësimin se Parku Kombëtar i Divjakës në Karavasta është në rrezik.

Sipas tij, Divjaka po humbet vlerat natyrore të saj, teksa shkruan një postim në facebook dhe e shoqëron atë me disa foto të veçanta.

Postimi i plotë:

Habitatet, speciet, bukuria e Divjakes, vlerat dhe sherbimet e qenesishme ekonomike te Parkut, jane sot me te kercenuara se kurre! Projekti i sotem i Mabetex prek Zonen Qendrore te Parkut Kombetar dhe rrezikon seriozisht mbijetesen e dhjetera specieve qe gjenden vetem ne kete PARK KOMBETAR!

Ky projekt duhet te ndryshoje per te zhvilluar Divjaken pa shkaterruar vlerat natyrore te saj!

 

3.jpg

 

17351980_845163992304462_6766341946080818744_n.jpg

 

17309624_845164092304452_465394675959882978_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati në Elbasan, identifikohen autorët që plagosën të riun pranë gjykatës
Video-skandali, bisesa e Andi Lilës me hoxhën: Si na futën priftërinjtë në dhomat e zhveshjes »
Article Logic
Execution time: 0.011966943740845
array(1) { ["section"]=> string(111) "ish-ministri-jep-alarmin-urgjent-parku-kombetar-ne-karavasta-ne-rrezik-ky-projekt-duhet-te-ndryshoje-foto-72853" }