“Ish-mysliman sepse...”, ish-besimtarët tregojnë me "hashtag" arsyen pse braktisën islamin

Publikuar tek: bota, më 17:30 01-12-2015

Ish-myslimanët janë duke përdorur një hashtag të veçantë për të treguar historinë dhe arsyen se pse u larguan nga feja.

#ExMuslimBecause, #IshMyslimanSepse është nismë e Këshillit të ish-myslimanëve të Londrës për të mbrojtur të drejtat e njerëzve që kanë dëshirë të largohen nga islami dhe të kritikojnë pa frikë apo pa frikën se do të kërcënohen.

Shumë myslimanë të tjerë shprehen se ky hashtag nxitu urrejtjen dhe përdoret nga islamofobët për të përhapur urrejtje ndaj islamit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012417793273926
array(1) { ["section"]=> string(88) "ish-mysliman-sepse-ish-besimtaret-tregojne-me-hashtag-arsyen-pse-braktisen-islamin-26713" }