Ish-pjesëmarrësi i “The Voice” akuzohet për 15 ngacmime seksuale, midis tyre edhe ndaj dy fëmijësh

Publikuar tek: bota, më 15:25 03-02-2016

Ish-pjesëmarrësi i emisionit “The Voice” në Angli, Jeff Anderson akuzohet për 15 ngacmime seksuale, midis tyre ndaj dy fëmijësh.

Mediat angleze raportojnë se gjatë seancës, janë lexuar 16 akuza ndaj Jeff Anderson duke përfshirë edhe 15 vepra seksuale që janë bërë midis viteve 2005 dhe 2013, plus një akuzë që ai ka vjedhur disa fotografi. Ai akuzohet ende se ka ngacmuar seksualisht edhe një femijë, ndërsa mbante edhe disa fotografi të një fëmije tjetër.

Jeff Anderson ka marrë pjesë në “The Voice” në vitin 2014 por nuk arriti të bindë asnje nga trajnerët, Ricky Ëilson, Tom Jones, Kylie Minogue apo Ëill.i.am. Ish-pjesëmarrësi i emisionit ka kërkuar nga gjykata kushte të cilat do t’i lejojnë të largohet nga Britania e Madhe, për shkak të një pune në Irlandë. 

4444

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022233963012695
array(1) { ["section"]=> string(101) "ish-pjesemarresi-i-the-voice-akuzohet-per-15-ngacmime-seksuale-midis-tyre-edhe-ndaj-dy-femijesh-31646" }