Ish-politikani nxjerr foton: Ilir Meta ka dekoruar në vitin 2018 pjesëtarin e “Ndranghetas” Pier Fernando Casini

Publikuar tek: politike, më 18:09 26-01-2021 Ish-politikani nxjerr foton: Ilir Meta ka dekoruar në vitin 2018 pjesëtarin e “Ndranghetas” Pier Fernando Casini Ilir Meta dekoron Pier Fernando Casinin

Themeluesi i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu ka publikuar një foto në rrjetet sociale të presidentit Ilir Meta në vitin 2018, ku shihet Meta duke dekoruar italianin Pier Fernando Casini.

Ai shprehet se mafiozët e “Ndranghetas” po nderohen me emrin e Nënë Terezës, ndërsa shqiptarët e thjeshtë që kanë bërë shumë për Atdheun dhe shqiponjën nuk e kanë këtë mundësi.

Kujtojmë se Pier Fernando Casini u përmend në përgjimet e antimafias italiane, i cili thuhej se do bënte lidhjen e mafias me presidentin Meta, por ai e mohoi gjithçka dhe prokuroria pushoi hetimet ndaj tij.

“E dashura dhe shenjta Nëna Terezë,

Emri yt në brox po i varet çdo mafiozi italian.

Ne shqiptarët e thjesht s’kemi fatin të nderohemi nga emri yt, pavarsisht çfarë bëm për Atdheun apo shqiponjën.

Kur të mbarojnë me ty, do fillojnë me çmimin Skënderbeu

Më 23 prill 2018, Presidenti Meta duke dekoruar krahun e “Ndraghetës”, Pier Fernando Casini”, shkruan Kreshnik Spahiu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti THUMBON Xhelal Mziun: Erdhe me këpucë me baltë, tani lëviz me makinë 'Maybach' 200 mijë euro
Braçe për 21 janarin: Në protestë kishte njerëz që Berisha i përdor për punët e tij të pista, bashkë me Gardën vranë 4 të pafajshëm »
Article Logic
Execution time: 0.013104200363159
array(1) { ["section"]=> string(116) "ish-politikani-nxjerr-foton-ilir-meta-ka-dekoruar-ne-vitin-2018-pjesetarin-e-ndranghetas-pier-fernando-casini-236496" }