Ish-presidenti Alfred Moisiu bën gjestin që shumë e kanë bërë me kohë dhe u shkruan të gjithë miqve

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:14 20-02-2016 Ish-presidenti Alfred Moisiu bën gjestin që shumë e kanë bërë me kohë dhe u shkruan të gjithë miqve

Alfred Moisiu, ish-presidenti i Shqipërisë është 86 vjeç por sot ka menduar të bëjë gjestin që shumë prej nesh kanë muaj e vite që e bëjnë: t’i rikthehet një prej rrjeteve më të rëndësishme sociale në botë, ‘’Facebook’’-ut. Ai e ka hapur profilin e tij që në vitin 2002 por nuk ishte aspak aktiv.  Moisiu kishte bërë vetëm 2-3 postime në faqe, kur u zgjodh president dhe kur e la presidencën më 2007.

Megjithatë sot ai ka menduar të nisë ta përdorë gjerësisht. Dhe ja dedikimi për të gjithë miqtë që mezi e prisnin të rikthehej:

“Të hapësh ‘’Facebookun’’ pas një kohe të gjatë dhe të shohësh një gjendje të tillë është vërtetë një emocion që nuk mund ta përshkruash...Mirëmëngjesi dhe mirë se ju gjej miqësia ime e dashur, shpresoj dhe uroj që ju të gjithë të jeni mirë dhe të keni shëndetin. Ju falenderoj shumë për kujdesin tuaj që asnjëherë nuk më harruat dhe mesazhet tuaja të shumta që u interesuat për mua. Nuk mund t’ju falenderoj një nga një po të gjithë juve ju përshëndes me një përshëndetje të përzemërt, duke ju bërë me dije se mungesa ime nuk ishe as kërcënim nga askush dhe as mungesë rrespekti por thjesht një dedikim kundrejt punës sime të përditshme dhe familjes sime në përgjithësi!’’

alfredmoisiufb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098869800567627
array(1) { ["section"]=> string(105) "ish-presidenti-alfred-moisiu-ben-gjestin-qe-shume-e-kane-bere-me-kohe-dhe-u-shkruan-te-gjithe-miqve-33070" }