Ish-presidenti Moisiu kritik për "Kumanovën": Shkupi jo transparent, BE e ngurtë

Publikuar tek: politike, më 11:13 21-05-2015 Ish-presidenti Moisiu kritik për

Ish-presidenti Alfred Moisiu ka kritikuar qëndrimin e Shkupit zyrtar si dhe Bashkimit Europian për ngjarjet në Kumanovë.

Presidenti e ka cilësuar aksionin, një aksion “ushtarak e jo policor” duke argumentuar se në vendgjarje kishte helikopterë luftarakë e trupa speciale. Mosiu ka vënë theksin te mungesa e transparencës nga ana e Shkupit si dhe qëndrimi “i ngurtë” i Bashkimit Europian.

Shkupi ndërkaq, ka akuzuar Kosovën për situatën e krijuar në Kumanovë ndërsa Parlamenti Europian ka kërkuar hetim ndërkombëtar për çështjen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096671581268311
array(1) { ["section"]=> string(82) "ish-presidenti-moisiu-kritik-per-kumanoven-shkupi-jo-transparent-be-e-ngurte-11641" }