Ish-prokurorë, deputetë dhe biznesmenë, këta janë emrat që kandidojnë për anëtarë të Komitetit Ekzekutiv në FSHF

Publikuar tek: sport, më 18:26 20-01-2018 Ish-prokurorë, deputetë dhe biznesmenë, këta janë emrat që kandidojnë për anëtarë të Komitetit Ekzekutiv në FSHF

Në Federatën Shqiptare të Futbollit, përveç garës së fortë dhe të ashpër për kreun e saj, ka rivalitet edhe për zgjedhjen e anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv.

Në garë për 11 emrat që do të drejtojnë qeverinë e futbollit shqiptar janë personalitet të fushave të ndryshme, ku përfshihen politikanë, ish-prokurorë, sportistë, biznesmenë dhe studiues.

Në total janë 13 kandidatë, ku mund të veçojmë emra si  ish-ministri i Drejtësisë, Enkeljed Alibeaj, ish-prokurori i Përgjithshëm, Theodhori Sollaku, ish-futbollisti Vasil Bici, studiuesi Erald Kapri e shumë të tjerë.

Lista e plotë e kandidatëve për anëtarë të komitetit ekzekutiv të FSHF vijon me tej me, Eduard Prodani, Lutfi Nuri, Edvin Libohova, Arben Dervishaj, Abdyl Kuriu, Bardhyl Jera, Artan Shyti, Artur Dadaj, Bardhyl Minxhozi dhe Gëzim Podgorica.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.052081108093262
array(1) { ["section"]=> string(117) "ish-prokurore-deputete-dhe-biznesmene-keta-jane-emrat-qe-kandidojne-per-anetare-te-komitetit-ekzekutiv-ne-fshf-107315" }