Ish-sekretari amerikan i shtetit, quan republikanin Trump 'turp kombëtar'

Publikuar tek: bota, më 17:40 14-09-2016 Ish-sekretari amerikan i shtetit, quan republikanin Trump 'turp kombëtar'

Colin Powell ish-sekretari amerikan i shtetit, ka quajtur kandidatin republikan Donald Trump, ‘’turp kombëtar’’.

Këto deklarime janë dhënë pasi janë publikuar disa emaile secrete.

Email-et, janë publikuar në ‘DCLeaks.com’, ku thuhet se ka lidhje me sulme të tjera të hakuara kohëve të fundit nga mesazhet e tij personale.

Powell tha se ai nuk kishte asnjë koment të mëtejshëm por nuk kishte mohuar dicka të tillë.

Ndërkaq një zëdhënës i Powell, ka konfirmuar edhe për ‘CBS News’, se llogaria personale e shefit të tij është hakuar dhe se nuk kanë asnjë ide se kush mund ta ketë bërë këtë vepër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dikush ia vë zjarrin me çakmak një gruaje me veshje muslimane, ngjarja e rëndë në mes të Nju Jorkut
Kina në gjendje emergjence, pret goditjen nga tajfuni më i fuqishëm i vitit »
Article Logic
Execution time: 0.011600971221924
array(1) { ["section"]=> string(76) "ish-sekretari-amerikan-i-shtetit-quan-republikanin-trump-turp-kombetar-52916" }