Ish-Sekretari i NATO-s, George Robertson: Kam zbuluar se kam prejardhje shqiptare

Publikuar tek: bota, më 16:34 19-01-2016 Ish-Sekretari i NATO-s, George Robertson: Kam zbuluar se kam prejardhje shqiptare

Ish-sekretari i NATO-s, Lordi George Robertson gjatë një ligjërate në kolegjin Universum në Prishtinë ka deklaruar origjinën e tij shqiptare.

Mediat kosovare raportojnë se Robertson në diskutimin që bëri me studentët e këtij kolegji, theksoi se pas analizave të ADN-së kanë rezultuar se ka gjene shqiptare dhe greke, të trashëguara nga familja e babait të tij.

Gjatë ligjëratës, Robertson foli edhe për përgjegjësinë e rinisë kosovare, duke kërkuar nga ata që të jenë më vigjilentë dhe më këmbëngulës në përmirësimin e jetës në vend.

Robertson ka mbajtur gjithashtu postin e Ministrit të Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar gjatë viteve 1997-1999.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qyteti instalon kabina masturbimi që meshkujt të çlirojnë stresin
Shpërthejnë dy super-vullkanë, mijëra banorë në panik evakuuohen me shpejtësi »
Article Logic
Execution time: 0.009429931640625
array(1) { ["section"]=> string(85) "ish-sekretari-i-nato-s-george-robertson-kam-zbuluar-se-kam-prejardhje-shqiptare-30414" }