Ish-Zëdhënësja e Berishës, Erla Mëhilli: Lushnja zbulon një trim

Publikuar tek: politike, më 13:40 13-04-2016 Ish-Zëdhënësja e Berishës, Erla Mëhilli: Lushnja zbulon një trim

Ish-Zëdhënësja e Berishës, Erla Mëhilli reagon për gjuhën e përdorur nga kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe. Kryebashkiaku iu drejtua një tregtareje me fjalët ''Ta fus atë portofolin mu në gojë!'', sot para Bashkisë së Lushnjes.

‘’Lushnja zbulon një trim që frymëzohet nga kryeministri Edi Rama’’, kështu ka komentuar Mëhilli.

‘’Pa dyshim që ky model frymëzohet nga kryeministri Edi Rama, i cili jo vetëm personalisht e përdor arrogancën e pushtetit dhe gjuhën e urrejtjes, por edhe selektimin e të zgjedhurve të tij e ka bazuar mbi karakteristikat e të fortëve dhe sharlantanëve. Prandaj nuk është çudi që një kryetar bashkie fyen presidentin e Republikës, që një ministër flet si gangster duke i thënë gazetarit "mos ma trash zërin", prandaj dhe Lushnja zbulon një trim që është i aftë "t'i fusë portofolin në gojë" një gruaje që proteston për varfërinë e saj.’’, thotë më tej ajo.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.21157193183899
array(1) { ["section"]=> string(68) "ish-zedhenesja-e-berishes-erla-mehilli-lushnja-zbulon-nje-trim-37589" }