Ish zv.ministri i vet sulmon Ramën: Po i bën gjëmën parave dhe të ardhmes tonë

Publikuar tek: politike, më 17:33 13-01-2016 Ish zv.ministri i vet sulmon Ramën: Po i bën gjëmën parave dhe të ardhmes tonë

Polemika dhe debat ka ngjallur intervista e djeshme e kryeministrit Rama në “Studion e Hapur” të News24. Është ish zëvendësministri i Mbrojtjes Dritan Hila ai i cili duke iu referuar kësaj interviste akuzon kryeministrin Rama, dikur shef të tij, se po “i bën gjëmën parave tona”.

“Eni Vasili: Kush janë ministrat e korruptuar?

Edi Rama: Pyesni ambasadorin Lu, në dijeninë time nuk ka ministra të korruptuar në këtë qeveri. Nëse ka, kush ka prova t’i bëjë publike. Para çdo prove unë nuk do ta shkarkoj por do ta kallëzoj ministrin në prokurori.

Në fakt, thuhej se njëri nga konceptet që nuk kanë arritur t'i shpjegojnë dhe përkufizojnë Ramës, është ai i korrupsionit.
Qenka e vërtetë. Jetoka në një botë paralele. Puna është se po i bën gjemën parave dhe te ardhmes tonë”, shkruan Hila nga rrjeti social.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073020458221436
array(1) { ["section"]=> string(83) "ish-zv-ministri-i-vet-sulmon-ramen-po-i-ben-gjemen-parave-dhe-te-ardhmes-tone-29902" }