Ish-zyrtari i FIFA, vilë me qera 7 mijë euro në muaj për macet e tij

Publikuar tek: bota, më 22:01 04-06-2015 Ish-zyrtari i FIFA, vilë me qera 7 mijë euro në muaj për macet e tij Blazer (majtas) me Sepp Blatter (djathtas)

Getty

Chuck Blazer, ish zyrtar i lartë i FIFA, ka paguar një vilë me qera prej 7 mijë euro në muaj vetëm për macet e tij. 70 vjeçari amerikan, gjithashtu pranoi se ka marrë rryshfet për të votuar Afrikën e Jugut për organizimin e Kupës së Botës.

Sipas hetimeve nga FBI, Blazer ka paguar 7 mijë euro në muaj për një apartament luksoz në kullën e miliarderit Donald Trump në New York, vetëm për të strehuar macet e tij. Ai dyshohet se ka marrë shuma të mëdha parash në këmbim të votave.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012824058532715
array(1) { ["section"]=> string(73) "ish-zyrtari-i-fifa-vile-me-qera-7-mije-euro-ne-muaj-per-macet-e-tij-12698" }