Ish-zyrtari i rrjetit social e thotë hapur: Facebook po shkatërron shoqërinë. Zbulon arsyen

Publikuar tek: bota, më 10:56 13-12-2017 Ish-zyrtari i rrjetit social e thotë hapur: Facebook po shkatërron shoqërinë. Zbulon arsyen

Facebook është një ndër rrjetet sociale më popullore në botë. Ndërkohë diskutohet shpesh për ndikimet që ai ka në jetën shoqërore. Së fundmi Chamath Palihapitiya një ish-ekzekutiv i rrjetit social tha se ndihet fajtor për punën e tij, e cila po shkatërron shoqërinë.

Komentet e Palihaptiya erdhën në një kohë kur një tjetër ish-ekzekutiv kritikoi mënyrën sesi rrjeti social luan me psikologjinë njerëzore.

Palihapitiya ka mbajtur postin e zv.presidentit të Facebook në vitin 2011dhe deklaroi se rrjeti social po e shaktërron shoqërinë me mënyrën se si funksionon në botë.

“Kjo nuk ka të bëjë me reklamat ruse, ky është një problem global i cili po shkund themelet mbi të cilat ngrihen sjelljet njerëzore dhe ndërveprimi mes tyre”, u shpreh ai. 

_99184186_whatsubject.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Avionët luftarakë i afrohen Putinit në dritare, ja si reagon presidenti (VIDEO)
Zbulimi i rrallë, mumja 4 mijë vjeçare vdiq nga kanceri »
Article Logic
Execution time: 0.011322021484375
array(1) { ["section"]=> string(96) "ish-zyrtari-i-rrjetit-social-e-thote-hapur-facebook-po-shkaterron-shoqerine-zbulon-arsyen-102914" }