‘Isha lypësi më shembullor’, Meta komenton deklaratën e Ramës dhe tregon nëse ka kërkuar të vaksinohet si ai

Publikuar tek: politike, më 18:15 16-01-2021 ‘Isha lypësi më shembullor’, Meta komenton deklaratën e Ramës dhe tregon nëse ka kërkuar të vaksinohet si ai Ilir Meta

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka komentuar deklaratën e Ramës në "Open", kur tha se ishte lypësi më i mirë dhe ndaj mori dhuratë 975 doza të vaksinës Pfizer.

Kreu i Shtetit në një intervistë për gazetaren Nisida Tufa tha se Rama nuk ka pse të silet si lypës, por të kthehet në një partner serioz i Perëndimit.

Lidhur me vaksinimin personal, ai tha se nuk është prioritet, pasi të parët janë bluzat e bardha.

Pyetje: Po, kur kryeministri shprehet se isha lypësi më shembullor për garantimin e marrjes së vaksinës dhe e dozave të para. A ka pikë pozitive këtu për kreun e qeverisë?

Meta: Nuk ka asnjë arsye për të qenë lypës, kur mund të jesh partner serioz dhe i besueshëm.

Pyetje: Vetë ju zoti Meta, a keni kërkuar të vaksinoheni në këto doza të para të mbërritura apo ju është ofruar për t’u vaksinuar?

Meta: Kjo nuk është një çështje prioritare. Prioritet është vaksinimi i mjekëve, i infermierëve, i sanitarëve, i të gjithë personelit mbështetës, që është në vijën e parë të luftës me COVID-19.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta: Shqipëria ka nevojë për një plan të qartë vaksinimi! Çdo mbërritje e tyre është pozitive, por jo kur hyjnë kontrabandë...
Meta: Nga zgjedhjet e 25 prillit Shqipëria pret një PËRMBYSJE të madhe, jo thjesht një rotacion »
Article Logic
Execution time: 0.011926174163818
array(1) { ["section"]=> string(112) "isha-lypesi-me-shembullor-meta-komenton-deklaraten-e-rames-dhe-tregon-nese-ka-kerkuar-te-vaksinohet-si-ai-235261" }