Ishin infektuar me covid-19, dy efektivët e policisë vdesin në të njejtën ditë

Publikuar tek: bota, më 22:19 03-04-2020 Ishin infektuar me covid-19, dy efektivët e policisë vdesin në të njejtën ditë

Dy policë nga i njejti departament i policisë në Kaliforni të SHBA-së, kanë vdekur nga koronavirusi, në të njetën ditë.

Dy sherifët, David Werkesman 51 vjeç dhe Terrell Young 54 vjeç ishin të dy të punësuar në Departamentin e Sherifit të Qarkut Riverside në Jug të Los Angeles.

Capture17.PNG

Ky departament është "goditur" nga virusi, me 24 punonjës të tjerë që janë testuar pozitiv me covid-19.

Të dy ata ishin punonjës shumë të dashur në departamentin e policisë, dhe të dy lanë pas bashkëshortet dhe fëmijë, shkruan daily mail.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089800357818604
array(1) { ["section"]=> string(84) "ishin-infektuar-me-covid-19-dy-efektivet-e-policise-vdesin-ne-te-njejten-dite-201259" }