Ishin kthyer në tmerrin e shoferëve, arrestohen 5 të rinj, mes tyre edhe një 16-vjeçar (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:08 09-02-2018 Ishin kthyer në tmerrin e shoferëve, arrestohen 5 të rinj, mes tyre edhe një 16-vjeçar (EMRAT) ilustruese

Ishin kthyer në tmerrin e shoferëve në Fier, por policia pas hetimeve ka mundur të arrestojë 5 persona që vidnin pjesë automjetesh dhe aksesorë makinash.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, në bazë të punës operative hetimore, bënë të mundur arrestimin e shtetasve:

1.Mikel Spirakos, 20 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje.

2.Enea Ymeralilaj, 24 vjeç, i proceduar më parë për plagosje dhe mosbindje të punonjësit të policisë.

3.Kevin Sinanrrapaj, 22 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje.

4.Gerti Meçanaj, 25 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje.

5.F.V, 16 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje.

Të pestë këta shtetas janë banues në Ballsh.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin vidhnin pjesë të ndryshme automjetesh dhe aksesorë makinash në qytetin e Fierit në periudha të ndryshme kohore, si dhe dyshohen si autorë të vjedhjeve të disa makinave.

Ju sekuestrua në cilësinë e provës materiale një makinë tip "Benz" e cila dyshohet të jetë e vjedhur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë për veprën penale "Vjedhje" e kryer në bashkëpunim parashikuar nga Neni 134/2 i Kodit Penal.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon mbledhja urgjente e KLD, pezullohen 3 gjyqtarë të Apelit (EMRAT)
Aksident në rrugën nacionale, plagosen rëndë 4 persona »
Article Logic
Execution time: 0.010426998138428
array(1) { ["section"]=> string(97) "ishin-kthyer-ne-tmerrin-e-shofereve-arrestohen-5-te-rinj-mes-tyre-edhe-nje-16-vjecar-emrat-109698" }