Ishin në kërkim për zjarrvënie dhe vjedhje, kapen autorët

Publikuar tek: aktualitet, më 13:39 07-06-2015 Ishin në kërkim për zjarrvënie dhe vjedhje, kapen autorët

Policia e Vlorës dhe e Delvinës kanë arrestuar dy persona të shpallur në kërkim.Afrim P. Borakaj, vjeç 30 banues né fshatin Peshkëpi u arrestua nga policia e Vlorës në lagjen Pavarësia, pasi ka tentuar te djegë me zjarr dy automjete në lagjen "28-Nentori".

Ky shtetas  akuzohet për veprën penale "Shkatërrimi i pronës me zjarr e mbetur në tentativë", që prej datës 05.06.2015.

Ndërsa polica e Delvinës  ka arrestuar, shtetasin Saimir N. Nexhipaj, 31 vjeç banues né Delviné.

Arrestimi i tij u krye në fshatin Damatat të Delvinés, pasi ky shtetas më 29 Maj 2015, i ka vjedhur një varëse floriri shtetases: E.D.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia vë në dispozicion 10 mijë euro për gjetjen e autorëve të krimit të trefishtë në Thumanë
Skandali me rimbursimin e ilaçeve, arrest me burg për Pjerin Xhuvanin »
Article Logic
Execution time: 0.011862993240356
array(1) { ["section"]=> string(62) "ishin-ne-kerkim-per-zjarrvenie-dhe-vjedhje-kapen-autoret-12909" }