Ishin shpallur në kërkim për "vjedhje" dhe "ndërtim të paligjshëm" arrestohen dy shtetas

Publikuar tek: aktualitet, më 08:34 17-06-2015 Ishin shpallur në kërkim për

Komisariatet vijojnë luftën kundër paligjshmërisë në vend. Policia e Sarandës  ka arrestuar në flagrancë shtetasin Leonard  F. Poçi, 28 vjeç pasi ka vjedhur   një  telefon  celular të markës "Samsung Galaxy S-4", në pronësi të shtetasit: T.B, 46-vjeçar (me profesion Avokat), banues në lagjen  nr.1.Gjatë veprimeve hetimore rezulton se ky shtetas eshtë  autorë autor edhe  i  dy vjedhjeve të tjera në lagjen nr.4  Sarandë, pasi kishte vjedhur sende të ndryshme nëpër makina.

Ndërsa Policia e Vlorës ka arrestuar personin e shpallur në kërkim për dërtim të paligjshëm, shtetasin: Gëzim Islamaj,  53 vjeç.

Arrestimi i tij u krye në banesën e tij në lagjen "Ujë i Ftohtë", pasi ka ndërtuar në mënyrë të paligjshme një banesë në tokën e tjetrit në lagjen "Ujë i Ftohtë". Gjykata e Rrethit Gjyqësorë Vlorë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në Burg”, për Islamajn.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkrumbohen tre makina brenda natës, njëra prej tyre e avokatit të çështjes "Xibraka"
35- vjeçari i dehur rreh gruan dhe prindërit e saj »
Article Logic
Execution time: 0.011831045150757
array(1) { ["section"]=> string(90) "ishin-shpallur-ne-kerkim-per-vjedhje-dhe-ndertim-te-paligjshem-arrestohen-dy-shtetas-13812" }