Ishin shpallur në kërkim, Policia e Tiranës arreston 12 persona

Publikuar tek: aktualitet, më 11:05 21-05-2015 Ishin shpallur në kërkim, Policia e Tiranës arreston 12 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 12 autorë të shpallur në kërkim për kryerjen e veprave të ndryshme kriminale.

Shtetasit e ndaluar janë:

1. Përparim Xhaferri, i dënuar me 10 vjet burgim për “Vjedhje me mashtrim ne shuma te medha”

dhe “Krijim i firmave piramidale”

2. Pëllumb Xhaferri, i dënuar me 10 vjet burgim, për “Vjedhje me mashtrim ne shuma të mëdha”

dhe “Krijim i firmave piramidale”

3. Fejzulla Gjoshi, 52 vjeç, dënuar me 2  muaj burgim për “Dhunë në familje”

4. Çlirim Xhemollari, për dënuar për veprën penale " Ndërtim pa leje"

5. Ilir Vata, i dënuar për veprën penale " Vjedhje"

6. Armand Vokshi,  i dënuar për vepën penale “Vjedhje”

7. Alfred Rrapo, i dënuar për veprën penale " Shfrytezim prostitucioni"

8. Ismail Muça, i akuzuar për  “Vjedhje e kryer duke shpërdoruar detyrën”, në bashkëpunim, dhe “Pastrim i produkteve të veprës penale ose aktiviteteve kriminale”

9. Eduard Ndoci, 27 vjeç, në bashkpunim me shtetasin Alfred Ndoci akuzohen për “kanosje me armë zjarri”  dhe  "Prishje e qetësisë publike" dhe “Armëmbëjtje pa leje”

10. Alfred Ndoci, 21 vjeç, në bashkpunim me shtetasin Eduard Ndoci  akuzohen për "Kanosje", "Prishje e qetësisë publike" dhe “Armëmbëjtje pa leje”

11. Fatjon Baraku, 27 vjeç, idënuar me 6 muaj burg,  për veprën penale "Vjedhje”

12. Besnik Coka, 33 vjeç, i dënuar me 30 ditë burg për veprën penale, "Drejtim automjeti në menyrë të parregullt".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndalon autobusi i Unazës, pasagjerët lihen në këmbë
Lihet i lirë ish-drejtori i Tatimeve Ismail Muça, u arrestua gabimisht »
Article Logic
Execution time: 0.014152765274048
array(1) { ["section"]=> string(68) "ishin-shpallur-ne-kerkim-policia-e-tiranes-arreston-12-persona-11646" }